Aanbiedingen | Links | Sponsors | Sitemap | Contact

advertenties
Klik logo aan om naar website te gaan:

Bladmuziek en liedteksten
Amsterdam en Utrecht


21-30 september 2012
's-Hertogenbosch

Hans Pieter Herman

Bariton Hans Pieter Herman begon zijn studie aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam bij Cora Canne Meijer en behaalde daar zijn diploma Docerend Musicus Zang. Gehonoreerd door het Fonds voor de Podiumkunsten en het Prins Bernhard Fonds was hij in staat zijn studie voort te zetten aan Northwestern University in de VS waar hij zijn diploma Uitvoerend Musicus in Opera, met onderscheiding behaalde.

 

Een deel van zijn operarepertoire omvat La Bohème, The Mikado, Les Contes d'Hoffmann, Le Nozze di Figaro, Die Zauberflöte en Les mamelles de Tirésias. Op het concertpodium zong hij verschillende oratoria, werk van Gustav Mahler met het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hartmut Haenchen en vele, door de Nederlandse pers gelauwerde, liedrecitals.

 

Als freelancer is hij werkzaam bij het koor van de Nederlandse Opera en is tevens oprichter van Stichting Fidelio. Een stichting die informatie verschaft over gehoorbescherming en gehoorverlies aan musici in opleiding en financiële steun hoopt te kunnen bieden aan beroepsmusici die onverhoopt te maken krijgen met ernstig gehoorverlies.

 

Hij heeft onder o.a. gewerkt met Dame Joan Sutherland, Richard Bonynge, Galina Vishnevskaya, Christoph Eschenbach, Jane Glover, Christoph von Dohnányi, Peter Schreier, Roger Vignoles, Daniël Wayenberg en Benjamin Luxon.


Programma's

Tussen Moskou en New York

Een combinatie van verschillende muziekstijlen die u van Moskou op reis neemt naar New York. Via het romantische repertoire en de onvergetelijke melodische stijl van zowel Rachmaninov als Tsjaikovski gaan we tegelijk terug en vooruit in de tijd.

Precies tussen de levens in van Guillaume de Saluste du Bartas (1544-1590), Marguérite de Navarre (1492-1549) en Arthur Honegger (1892-1955) werd er Frans gesproken aan het Russische hof. De dichter Bédat de Monlaur heeft de twee historische figuren in zijn poëzie fictief laten ontmoeten wat Honegger op magnifieke wijze heeft weten te toonzetten. Via deze Franse Salon gaan we naar Wenen voor het op een na laatste opus van Johannes Brahms. 

De vier Bijbelse teksten die Brahms heeft gekozen voor deze onvergetelijke liederen bieden een blik op het leven van de mens waaruit blijkt dat hoop, geloof en liefde allesomvattend kan zijn. Via Lanloup in Frankrijk gaan we verder en ontdekken we de schaduwkant van de liefde. Voor deze in het Frans geïnterpreteerde gedichten van Heinrich Heine kiest Ropartz een thematische en romantische toon die de radeloosheid van de mens met een gebroken hart perfect weergeeft. 

Via de kust van Bretagne naar New York op weg naar een betere toekomst. Naar de optimistische toon van Amerikaanse muziek dat het concertpubliek met een glimlach op de lippen het concert zal doen verlaten. (Download hier het programma als pdf-bestand)

Sergej Rachmaninov

 1. V malchan'ji nochi tajnay, Op. 4 no. 3 (Fyet)
 2. Ana Kak Polden' Harasha, Op 14 no.9 (N. Minskii)
 3. O, Net, Mal'U, Ni Uhadi!, Op. 4 no.1 (D. Myeryezhkovskii)

 

Pjotr Iljitsj Tsjaikovski

 1. Ni slova, o drug moj, Op  6 no.2 (A. Nikolayevich)
 2. Sieza Drazhyt F Tvajom Rivnivam Zvore, Op. 6 no.4 (A.K. Tolstoy)
 3. Serenda Don-Zhuana, Op 38 no.1 (A.K. Tolstoy)

 

Arthur Honegger

Salluste du Bartas (Pierre Bédat de Monlaur)

 1. Le château du Bartas
 2. Tout le long de la Baïse
 3. Le départ
 4. La promenade
 5. Nérac en fête
 6. Duo

 

Johannes Brahms

Vier ernste Gesänge (naar Bijbelse teksten)

 1. Denn es gehet dem menschen wie dem Vieh (Prediger Salomo 3:19-22)
 2. Ich wandte mich und sahe an (Prediger Salomo 4:1-3)
 3. O Tod, wie bitter bist du (Jesus Sirach 41:1-2)
 4. Wenn ich mit menschen und mit Engelzungen redete (Korinther 13:1-3, 12-13)

 

Joseph Guy Ropartz

Quatre Poèmes d'après l'Intermezzo d'Heinrich Heine (P. R. Hirsch)

 1. Prélude
 2. Tendrement enlacés, ma chère bien-aimée
 3. Pourquoi vois-je pâlir la rose parfumée
 4. Ceux qui, parmi les morts d'amour
 5. Depuis que nul rayon de tes yeux bien-aimés
 6. Postlude   

Lori Laitman    - Men with Small Heads (Thomas Lux)

                     - Snake Lake (Thomas Lux)

Samuel Barber - Sure on this shining night Op.13 No.3 (James Agee)
 - Solitary hotel op.41 no.4 (James Joyce)

William Bolcom  uit Cabaret Songs: 

                     - Black Max (Arnold Weinstein) 

                     - George (Arnold Weinstein)

De 4 Jaargetijden

Een bloemlezing van de liedkunst, als onderdeel van de natuur, in bekend en minder bekend repertoire.

Dichters en componisten hebben zich door de eeuwen heen laten inspireren door de natuur. In uiteenlopende stijlen omvatten hun woord en toon al jarenlang de essentie van de vier jaargetijden. De overeenkomende factoren tussen de liederen in dit programma zijn onder andere: het optimistische karakter van de lente, het vrije gevoel van de zomer, het onstuimige geweld van de herfst en het verkoelende, op het leven zich reflecterende gezicht van de winter.

Daarnaast is er gekozen voor het terugkomen van de taal waardoor er voor ieder seizoen respectievelijk een Duits-, Frans-, Italiaans- en Engelstalig lied ten gehore wordt gebracht. 

Als aanvulling daarop is er voor ieder blok een gedicht in een vreemde taal gekozen (Russisch, Nederlands, Spaans en Zweeds) om nog meer diversiteit te kunnen bieden. 

Een geschikt programma voor beginnende en ervaren liefhebbers van het lied die zich willen laten inspireren door veel verschillende stijlen van maar liefst 20 componisten en 20 dichters en toch het gevoel zullen krijgen een samenhangend concert te hebben bijgewoond.

 

Lente  
Ludwig van Beethoven - Adelaïde op. 46 (Friedrich von Matthisson)
Charles Gounod - Chanson de printemps (Eugène Tourneux)
Pier Adolfo Tirindelli - O, primavera
Ned Rorem - Rain in spring (Paul Goodman)
Sergej Rachmaninov - Vesennije vody (spring waters) op. 14 no. 11
  (Fyodor Ivanovich Tyutchev)

 

Zomer  
Erich Korngold - Sommer op. 9 no. 6 (Siegfried Trebitsch)
Henri Duparc - Phidylé (Charles-Marie-René Leconte de Lisle)
Gioachino Rossini - Or che di fiori ardorno
Roger Quilter - Now sleeps the crimson petal op. 3 no.2
  (Lord Alfred Tennyson)
Willem Andriessen - Lievelingskind (Felix Rutten)

 

 

Herfst  
Hans Pfitzner - Im Herbst op. 9 no. 3 (Josef von Eichendorff)
Gabriel Fauré - Automne op. 18 no. 3 (Armand Silvestre)
Giacomo Puccini - Terra e mare (Enrico Panzacchi)
Ralph Vaughan Williams - Linden Lea (William Barnes)
Manuel de Falla - Olas gigantes (Gustavo Adolfo Bécquer)

 

Winter  
Richard Strauss - Winternacht op.15 no. 2 (Adolf Friedrich von Schack)
Francis Poulenc - Nous voulons une petite soeur (Jean-Marie Legrand)
Gaetano Donizetti - Amore e morte (Giovanni Antonio Luigi Redaelli)
Lee Hoiby - Winter song (Wilfred Owen)
Jean Sibelius - Soluppgång op. 37 no. 3 (Tor Hedberg)

 

Schubert: Die schöne Müllerin op. 25, D. 795 (Müller)

"Bariton Hans Pieter Herman weet hoe hij de 'Müllerin' moet verleiden...Zingend met een volle, briljante stem is hij een zanger die zijn publiek kan betoveren...Een artiest met een gepassioneerd gevoel voor betrokkenheid... Zijn perfecte dictie maakte de Duitse tekstbijlage bijna overbodig."

Oene W. Nijdam / Leeuwarder Courant / Die Schöne Müllerin

 

Concerten


Hans Pieter Herman

 

Website
» Officiële website

 

© 2005-2012 VvhL - Rechten voorbehouden | Webredactie Theo Oppewal | Designed by YUN multimedia Design